اسرار عشق پایدار

به نام خدای بخشنده و مهربان

  تعداد نمایش : 2531

عشق پایدار نوعى از عشق است که احساس مى کنى پس از گذشت ۴٠،٣٠،٢٠،١٠و یا ۵٠ سال باز هم با همان فرد ازدواج مى کنید.

زوج هایى هستند که چنین رابطه اى را قطعا تجربه مى کنند.

اسرار ان ها چیست؟

من از چنین زوج ها چیزهایى اموخته ام؛ برخى از این ها افرادى بودند که در زندگى شخصى ام مى شناختم و یا حتى افرادى بودند که درباره ى ان ها مقالاتى خوانده ام و رازهای آنها را می توان اینگونه توصیف کرد:

راز شماره ١:

بهترین ویژگى ها را در همسرتان جست و جو کنید. ضرورت چشم پوشى از معایب یکدیگر به معنى نادیده گرفتن ایرادها نیست، بلکه به این معناست که روى ان معایب تأکید و تمرکز نمى کنید. قطعا هر زوجى در ذهن خود نکات خوب، ویژگى هاى مثبت و مواردى که درباره ى همسرش براى او لذت بخش است را نگاه مى دارد.

راز شماره٢:

به همسرانتان فرصت دهید که بدانند تا چه اندازه خوب هستند. این زوج ها نه تنها بهترین ها را در همسرشان جست و جو کرده، بلکه ان را آشکارا بیان هم مى کردند. آن ها بیش از انکه همسرشان را مورد انتقاد قرار دهند،او را تحسین کرده اند. در اینصورت شنیدن بازخور منفى آسان تر بود، زیرا بازخورهاى مثبت بسیارى نیز شنیده بودند.

راز شماره٣:

مهربان و با محبت باشید. این زوج ها تماس فیزیکى زیادى با هم داشته اند و نسبت به هم مهربان بوده اند. همان طور که زمان مى گذشت و سن شان بیش تر مى شد، حتى اگر روابط جنسی شان به نوعى تغییر کرده بود، هرگز تماس فیزیکى را کنار نگذاشته اند. آن ها نسبت به فرایند پیرى خود را تطبیق داده و در عین حال ارتباط فیزیکى را به هر حال حفظ کرده بودند. (و بسیاری از ان ها رابطه زناشویی موفقى حتى در دوران پیرى داشته اند). آن ها در ارتباطات فیزیکى و روابط جنسى سخت گیرى نمى کردند و به راحتى درباره ى ترجیحات، ترس ها و محدودیت هاى جنسى شان با هم گفت و گو مى کردند.

راز شماره۴:

اهمیت والایى براى روابط صمیمانه و خصوصى خود قائل باشید. این زوج ها روابط شخصى خود را بر همه چیز مقدم مى دانستند. براى خود زمان خاصى را در نظر مى گرفتند که با هم تنها بوده و از با هم بودن لذت مى بردند. مسافرت هایى را با هم برنامه ریزى کرده و قرارهاى ملاقات زیادى را با هم داشته اند. آن ها نیز (مانند بسیارى زوج هاى دیگر) تفاوت هاى زیادى با هم داشته ولى شباهت هاى کافى نای یز براى انجام فعالیتهای مشترک در وجود یکدیگر یافته بودند.

راز شماره۵:

با همسرتان هماهنگ باشید ، و با توجه کامل به او گوش دهید و بگذارید همسرتان بداند هر زمان که به شما نیاز دارد، در کنار او حضور دارید. این زوج ها در دوران سخت زندگى حمایت کنندگان عاطفى قویى ای براى یکدیگر بوده اند. در موقعیت هایى که چیزى را از دست داده و یا مصیبتى برآن ها وارد آمده ، هر دو به نوبه ى خود، با قدرت تمام یکدیگر را مورد حمایت قرار داده بودند. آن ها حس عمیق مراقبت و نگه دارى از یکدیگر را کاملا درک و لمس کرده و نسبت به یکدیگر اعتماد و اطمینان کسب کرده بودند. براى برخى از این زوج ها پیش آمده بود که در اوایل زندگى اعتمادشان نسبت به طرف مقابل خدشه دار شده بود، ولى آموختند که چگونه این مشکل را حل کرده و دوباره روابطى قابل اعتماد ایجاد کنند. حس”همیشه در کنارم هستى” براى آن ها وجود داشته است.

این افراد از مزایاى اسرار عشق پایدار برخوردار بوده اند. حال نوبت شماست!

آیا این مطالب جدید را مطالعه کرده اید؟محمد جانبلاغیمحمد جانبلاغی//انسان‌ می‌تواند افکار و تجارب و دانش خود را با سایر انسان‌ها سهیم شود. انسان علیرغم عمر کوتاهش، می‌تواند از گنجینه‌ی دانش و تجارب و دستاوردهای تمام تاریخ بشر استفاده کند. همین موضوع جایگاه بشر را ممتاز نموده.مردم و ملت‌هایی که اهمیت آموزش را دریافته و به خوبی از قدرت آموزش استفاده می‌کنند، اوج می‌گیرند. و بقیه..... از شما که آرزومند پیشرفت خود و خانواده‌تان هستید دعوت می‌کنم از آموزش‌های بی‌نظیری که برایتان تدارک دیده‌ام استفاده فرمایید. سایت را واکاوی فرمایید، به منوها و زیر منوها مراجعه فرموده، و بهترین آموزش‌ها را انتخاب و استفاده نمایید.

با آموزش‌های محمد جانبلاغی،... بیاموزید آنچه را در هیچ مدرسه و دانشگاهی به شما نمی‌آموزند.


درپناه حق باشید.
 سخن روز مکتب زندگی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 5 =