زیبا شو تا زیبا شود

محمد جانبلاغی | مشاوره تخصصی | قوانین جهانی موفقیت | کوچینگ

قدرت ذهن | روانشناسی ثروت | قانون فرکانس | قانون مدارها | رازهای ثروت مندی | قانون جذب


زیبا شو تا زیبا شود به نام خدای بخشنده و مهربان

زندگی آیینه است، زیبا شو تا زیبا شود

خیلی‌ها در زندگی خود خواهان آرامش هستند اما اغلب این آرامش دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد. حتی کسانی که در زندگی خود به ثروت وموفقیت‌های مادی می‌اندیشند و درنهایت هم به آن دست می‌یابند، احساس می‌کنند که واقعاً شاد نیستند.

آنها هنوز مضطرب، عصبی و در حال رقابت با دیگران هستند. حال آنکه تجربه خوب در زندگی در حقیقت به عوامل بیرونی مانند موفقیت مالی بستگی ندارد.

هیچ چیز وهیچ کسی نمی‌تواند شادی، اطمینان خاطر و موفقیت را به ما ارزانی دهد، زیرا آنچه ما به دنبالش هستیم، تنها به احساس درونی خودمان و نگرشی که نسبت به پیرامون خود داریم، بستگی دارد و این موضوع است که تعیین می‌کند آیا واقعاً سعادتمند هستیم یانه، در واقع غیر ممکن است که بتوان شاد بود، به آرامش رسید، اطمینان خاطر داشت و موفق بود مگر آنکه نخست در وجود خود شادی، اطمینان خاطر، آرامش وموفقیت را حس کنیم.

alt

آنچه در زندگی برای ما رخ می‌دهد، آن قدر تعیین کننده شادی و آرامش ما نیست بلکه بیشتر نوع واکنش نسبت به آن رخدادهاست که نقش تعیین کننده‌ای دارد.

alt

کدام سرنوشت؟

سرنوشت یک واژه قدرتمند است. هر کسی سرنوشتی دارد، نکته مهم در اینجا این است که هرکسی می‌تواند در تعیین سرنوشتش نقش بسیار مهمی ‌داشته باشد.

سرنوشت انسان تصویری از آرزوها و آینده دلخواه اوست که در عمق وجودش نهفته است و انتخاب‌های روزانه انسان که اعمال، گفتار، افکار و روابط او را در بر می‌گیرد، وی را به سمت سرنوشتش هدایت می‌کند.

برای همین است که خیلی‌ها چون از سرنوشت دلخواه‌شان تعریف مشخصی ندارند، نمی‌توانند به رضایت مطلوب دست پیدا کنند. حقیقت آشکار این است که بسیاری از مردم باور ندارند که می‌توانند به آنچه در قلب خود دارند، برسند.

آنها فکر می‌کنند موفقیت مختص دیگران است، افراد بهتر یا باهوش‌تر یا کسانی که حتی پیش از تولدشان بسیاری از امکانات زندگی برایشان فراهم بوده، موفق هستند این در حالی که حقیقت ندارد و شاید این فکر بزرگ‌ترین مانعی باشد که در سفر انسان به سوی سرنوشت، وجود دارد.

ابتدا فقط باید باور کرد که ما می‌توانیم. این پیامی‌است که همه ما به آن نیاز داریم. این باور ماست. باوری که در اندیشه جای می‌گیرد و انسان با همین اندیشه خود است که می‌تواند بهشت را به دوزخ و دوزخ را به بهشت تبدیل کند.

این موضوع را هم در ادامه بخوانید:  چگونه کاریزماتیک باشیم

alt

هر طور که بیندیشیم، روزی همان را با تجلی آن دریافت خواهیم کرد.

alt

ذهن و اندیشه انسان طوری طراحی و برنامه‌ریزی شده است که فقط آنچه را که می‌اندیشد و به باور خود رسانده است، به طریقی همان اندیشه را در بیرون مشاهده می‌کند.

مولانا در این‌باره تعبیر زیبایی دارد. او می‌گوید:

ای برادر تو همه اندیشه‌ای

مابقی خود استخوان و ریشه‌ای

گر بود اندیشه‌ات گل، گلشنی

ور بود خاری، تو هیمه گلخنی.

ما فقط چیز‌هایی را جذب می‌کنیم که روزی آن را در ذهن پرورش داده‌ایم. ذهن انسان این توانایی را دارد که خواست‌ها و تمایلات درونی را متجلی سازد. اگر مثبت و به طور صحیح بیندیشیم، چیزهایی مثبت به طرف ما جذب می‌شوند و اگر منفی و مأیوسانه به امور بنگریم، مطمئن باشید که همان‌ها به سوی ما برخواهند گشت.

مثبت‌اندیشی درهای رحمت الهی را به سوی ما باز می‌کند و گرایش انسان را به سوی یک زندگی توأم با معنویت افزایش می‌دهد.

فرصت‌های طلایی

اینکه به انتظار بنشینیم که در آینده چه پیش خواهد آمد و بر روند زندگی ما چه تأثیری به جای خواهد گذاشت، کاری از پیش نمی‌بریم. هر ثانیه‌ای که ما پشت سر می‌گذاریم، یک لحظه بی‌همتاست و به دنبال لحظات فوق‌العاده گشتن، بیهودگی و اتلاف وقت است.

آرزوی دست‌یابی به سعادت، بالاترین آرزوی یک انسان است. این حقیقتی است که نمی‌توان چشم‌ها را به روی آن بست. همه ما خواهان چنین سعادتی هستیم اما برای دست‌یابی به این امر همه به یک ویژگی بسیار مشخص و روشن نیاز داریم، واکنشی که ما را به شأن و ارزش وجودی‌مان آشنا کند و آن انگیزه و اشتیاق است.

بسیاری از انسان‌ها گمان می‌کنند، فرصت‌ها شبیه کیسه طلایی هستند که تصادفی جلوی پای آنها می‌افتد اما اینها فرصت نیستند. درواقع، فرصت‌ها، شبیه کار سخت و پرزحمت، شب زنده‌داری‌های پر مشقت و صبر و شکیبایی زیاد هستند.

فرصت‌های طلایی زندگی به راحتی به دست نمی‌آیند.فرصت، هر موقعیتی است که بتوان در آن تفاوت مثبتی را ایجاد کرد. باید باور کنید که موفقیت امری تصادفی نیست و خوشبختانه امکان رسیدن به آن در دسترس همه است. با استفاده از نیرو و انرژی عظیم، بیکران و معجزه آسای درونی، هرکسی می‌تواند زندگی خود را به شاهکاری بی‌همتا مبدل سازد.

این موضوع را هم در ادامه بخوانید:  همدیگر را پیر نکنیم ...

آهنگ فردا زیبا خواهد بود اگرمن، تو و همه ما برای سردادن و زمزمه آن نت‌های خواست، اهداف و آرزوهای خود را به درستی تنظیم کرده باشیم.

alt

هرکسی ناخدای سرنوشت خود و سکان‌دار کشتی خویش است.

alt

برای رسیدن به مقصد باید اهدافی شفاف تعیین و شیوه چگونگی دست‌یابی به آنها و مدت زمان مورد لزوم را پیش‌بینی کرد و برای مقابله با شکست‌های احتمالی، همواره خود را آماده ساخت. در چنین شرایطی است که همه ما می‌توانیم با احساس رضایت خاطر، با آرامش و سازنده و مفید به مقصد برسیم.

به خوشبختی می‌رسیم اگر…

زندگی برای خود آیینه‌ای دارد، هنگامی ‌زندگی عوض می‌شود که ما خود عوض شویم. تا زندگی هست، امید هم هست و خوشبختی و آرامش پاداش کار وتلاش انسان است.

تنها با دست‌یابی انسان به افق‌های جدیدی از نگرش‌های ذهنی است که حتی برای دشوارترین چالش‌های زندگی راه‌حل‌هایی آشکار می‌‌شود. کسانی که بتوانند هدف آرمانی خود را از مسافت‌های دور ببینند، مطمئنا به آن هدف دست خواهند یافت.

وقتی هدف به صورت واضح در معرض دید انسان قرار می‌گیرد، یک نیروی تقریبا توقف ناپذیر اورا به سمت خود می‌کشد. هرچه تصور و تجسم ما از آرمان، اهداف و آینده‌مان دقیق‌تر باشد، روش دست‌یابی به آن بهتر قابل درک خواهد بود.

شما می‌توانید تصمیم بگیرید وانتخاب کنید که فرصت‌های بزرگی را که امروز در مقابل‌تان ظاهر می‌شوند، تعقیب کنید و برخلاف مواضع بازدارنده و ناامیدکننده‌ای که در راه رسیدن به هدف، مقابل‌تان ظاهر می‌شود، پیشرفت و حرکت به جلو را انتخاب کنید. راه رسیدن به آرامش و خوشبختی هرچند دشوار است اما باور کنید دست نیافتنی نیست!

شما در این باره چه دیدگاهی دارید؟…

دوستدارتان

محمد جانبلاغی


زیبا شو تا زیبا شود آیا این مطالب جدید را هم مطالعه کرده اید؟ زیبا شو تا زیبا شود

راز بزرگ ثروت و فراوانی

آنچه می‌خواهی را ابتدا در ذهنت تجسم کن


محمد جانبلاغی | روانشناسی ثروت | تغییر باورها | روانشناس کودک و نوجوان | بهترین روانشناسمنبع: سایت رسمی محمد جانبلاغی
محمد جانبلاغی | روانشناسی ثروت | تغییر باورها | روانشناس کودک و نوجوان | بهترین روانشناس در پناه حق باشید.
محمد جانبلاغی محمد جانبلاغی// انسان‌ می‌تواند افکار و تجارب و دانش خود را با سایر انسان‌ها سهیم شود. انسان علیرغم عمر کوتاهش، می‌تواند از گنجینه‌ی دانش و تجارب و دستاوردهای تمام تاریخ بشر استفاده کند. همین موضوع جایگاه بشر را ممتاز نموده. مردم و ملت‌هایی که اهمیت آموزش را دریافته و به خوبی از قدرت آموزش استفاده می‌کنند، اوج می‌گیرند. و بقیه..... از شما که آرزومند پیشرفت خود و خانواده‌تان هستید دعوت می‌کنم از آموزش‌های بی‌نظیری که برایتان تدارک دیده‌ام استفاده فرمایید. سایت را واکاوی فرمایید، به منوها و زیر منوها مراجعه فرموده، و بهترین آموزش‌ها را انتخاب و استفاده نمایید.

با آموزش‌های محمد جانبلاغی،... بیاموزید آنچه را در هیچ مدرسه و دانشگاهی به شما نمی‌آموزند.


 سخن روز مکتب زندگی:
زیبا شو تا زیبا شود

محمد جانبلاغی | روانشناسی ثروت | تغییر باورها | لایف کوچینگ | جلسات آکادمی کوچینگ و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 3 =